Peeling do twarzy

Peeling do twarzy wspomaga usuwanie obumarłych komórek naskórka, oczyszcza pory, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt. Systematyczne stosowanie peelingu rozświetla cerę, redukuje widoczność przebarwień i wygładza drobne zmarszczki.
Peeling mechaniczny
Składa się z drobnych cząsteczek (np. zmielone pestki owoców, drobinki soli, cukru), które działają ściernie. Masując skórę, usuwamy martwy naskórek mechanicznie. Taki typ peelingu będzie odpowiedni dla osób o cerze normalnej i mieszanej, ale osoby z wrażliwą lub naczynkową cerą powinny stosować go ostrożnie.
Peeling enzymatyczny
Jest łagodniejszy niż peeling mechaniczny, dzięki czemu dobrze sprawdzi się przy cerze wrażliwej, naczynkowej i suchej, ponieważ nie zawiera drobinek, które mogłyby powodować podrażnienia. Zawiera za to enzymy, takie jak np. papaina z papai, które delikatnie rozpuszczają martwe komórki naskórka.
Peeling chemiczny
Oparty na kwasach (np. kwas migdałowy, glikolowy), działa na głębszych warstwach skóry. Poprawia strukturę skóry, pomaga w walce z przebarwieniami i zmarszczkami. Jest silniejszy, dlatego najczęściej stosuje się go w gabinetach kosmetycznych.
Dobry peeling do twarzy
Dobry peeling do twarzy to taki, który odpowiada typowi cery oraz indywidualnym potrzebom skóry, skutecznie ją oczyszcza, wygładza, a przy tym nie podrażnia. Peeling enzymatyczny jest często polecany jako pierwszy wybór, zwłaszcza dla osób zaczynających przygodę z peelingami lub mających delikatną, wrażliwą skórę. Jest łagodny i nie wymaga tarcia, co minimalizuje ryzyko podrażnień. Dzięki enzymom rozpuszczającym martwe komórki naskórka, peeling enzymatyczny działa skutecznie, a jednocześnie delikatnie, dlatego jest świetnym wyborem na początek pielęgnacji złuszczającej.
Jak często powinno się robić peeling twarzy?
Częstotliwość stosowania peelingu do twarzy w domowych warunkach zależy od rodzaju i typu cery, dlatego warto dostosować ją do indywidualnych potrzeb skóry. Peelingi mechaniczne najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu, masując skórę delikatnymi, okrężnymi ruchami przez kilka minut. Peeling enzymatyczny można stosować częściej, np. 2-3 razy w tygodniu – należy nałożyć go na skórę, pozostawić na kilka minut (zgodnie z instrukcją), a następnie zmyć wodą.
Peeling enzymatyczny do twarzy - jaki wybrać?
Dobry peeling enzymatyczny do twarzy powinien nie tylko oczyszczać, ale także pielęgnować skórę, pozostawiając ją gładką i promienną. Warto wybierać kosmetyki, które zawierają enzymy roślinne pochodzące z owoców oraz witaminy, wspomagające dodatkowo pielęgnację skóry. Regularne, ale odpowiedzialne stosowanie peelingów pozwala uzyskać zdrową, promienną i gładką cerę.