peelingi


W artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania:

● Jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie peelingów do ciała?
● Jak często wykonywać peeling?
● Kiedy nie stosować peelingu?
● Czym jest eksfoliacja?
● Jakie są rodzaje peelingów?

1. Usuwanie martwych komórek naskórka

Skóra człowieka jest fascynująca, ma złożoną budowę i pełni wielorakie funkcje. Składa się z 3 warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, a jej najbardziej zewnętrzna warstwa stale się odnawia. Naskórek zbudowany jest z 5 warstw komórek, które w ciągu 28-30 dni przesuwają się od najbardziej wewnętrznej warstwy podstawnej naskórka do warstwy rogowej, co sprawia, że naskórek odnawia się całkowicie. Martwe komórki na powierzchni naskórka sprawiają, iż wygląda na matową i szarą.Regularne stosowanie peelingów umożliwia usunięcie martwych komórek naskórka, co sprawia, że skóra wygląda na bardziej wygładzoną. Wystarczy o nią odpowiednio zadbać, a odwdzięczy się promiennym, młodym wyglądem.

2. Poprawa krążenia

Delikatny masaż peelingiem pobudza krążenie krwi w skórze. Dzięki temu zabiegowi dostarczysz skórze większej ilości tlenu oraz składników odżywczych. Lepszy przepływ krwi wpływa również na sprawniejsze usuwanie toksyn z organizmu, co przekłada się na poprawę kondycji skóry i jej zdrowy wygląd.

3. Wygładzenie nierówności skóry

Peelingi są skutecznym sposobem na zmniejszenie widoczności niedoskonałości przebarwień czy nierównomiernego kolorytu skóry. Dla wielu osób są to wstydliwe mankamenty, które najczęściej próbuje się ukrywać pod ubraniami. Poprzez delikatne złuszczanie zewnętrznej warstwy naskórka peeling pomoże zredukować widoczność tych niedoskonałości. Systematyczne stosowanie peelingów może więc okazać się receptą na wygładzenie i poprawę wyglądu oraz kondycji skóry.

4. Poprawa wchłaniania innych produktów pielęgnacyjnych

Złuszczenie martwych komórek naskórka przygotowuje Twoją skórę do bardziej efektywnego czerpania z dobrodziejstw składników odżywczych zawartych w innych kosmetykach pielęgnacyjnych takich jak kremy, balsamy itp. aplikowanych po zastosowaniu peelingów. sole do kąpieli. Dzięki peelingom składniki aktywne mają szansę wnikać głębiej w skórę i skuteczniej działać na korzyść Twojego wyglądu.

5. Poprawa ogólnego wyglądu skóry
Stosowanie peelingów do ciała, to także nieoceniona pomoc w zmniejszeniu widoczności cellulitu, redukcji obrzęków, poprawie jędrności oraz wygładzeniu skóry. Natomiast stosowanie peelingów enzymatycznych może pomóc w walce z trądzikiem i rozszerzonymi porami.

Jak często wykonywać peeling?

Stosuj się do zaleceń na opakowaniu peelingu. W zależności od rodzaju i składu produktu mogą się one różnić. Najczęściej zaleca się, aby peeling przeprowadzać raz lub dwa razy w tygodniu, ale obserwuj na bieżąco co mówi Twoje ciało i dostosuj częstotliwość takich zabiegów do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. W zależności od pory roku czy kondycji naskórka w danym czasie te potrzeby mogą być inne. Zbyt częste lub zbyt intensywne złuszczanie może powodować podrażnienia, a także doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry.

Kiedy nie stosować peelingu?

Złuszczanie mechaniczne naskórka nie będzie najlepszym pomysłem, jeśli masz widoczne pajączki, skórę naczynkową lub podrażnioną, albo wysypkę czy poparzenia słoneczne. Wstrzymaj się z wykonywaniem peelingu przed planowanymi kąpielami słonecznymi, a także 24 godziny po depilacji maszynką. W przypadku depilacji woskiem skóra jest bardziej podrażniona, dlatego bezpieczniej będzie odczekać nawet kilka dni zanim zdecydujesz się na peeling ciała.

Dla wnikliwych

W branży beauty peeling do ciała coraz częściej nazywany jest scrub’em, a peelingowanie - eksfoliacją.

Eksfoliacja to nic innego jak proces usuwania martwych komórek naskórka. Może być przeprowadzana za pomocą różnych metod, takich jak mechaniczna, chemiczna lub enzymatyczna.

peelingi mechaniczne (zawierają drobinki, które delikatnie ścierają martwe komórki naskórka),
peelingi chemiczne (zawierają najczęściej kwasy AHA i/lub BHA, które „rozpuszczają” martwe komórki naskórka)
peelingi enzymatyczne (mają gładką konsystencję, bez drobinek. Zawierają enzymy roślinne, które “rozpuszczają” martwy naskórek).

Możesz też wykonać peeling metodą fizyczną tj. za pomocą szczotki lub rękawicy przeznaczonej do złuszczania naskórka. W sklepach i drogeriach znajdziesz szeroki wachlarz peelingów do stosowania domowego. Jeśli jednak zdecydujesz się na peeling kwasowy, który jest niezwykle skuteczny, ale też najbardziej inwazyjny, warto przeprowadzić go w profesjonalnym salonie kosmetycznym pod okiem doświadczonego specjalisty, który dobierze odpowiedni rodzaj kwasu i jego stężenie.
Nie ulega wątpliwości, że usuwanie martwych komórek naskórka przynosi wiele korzyści dla zdrowia i wyglądu skóry. Dużym plusem jest też fakt, że przeprowadzenie takiego zabiegu nie zajmuje dużo czasu i łatwo go wykonać samodzielnie w domu. Zdrowa i piękna skóra to podstawa, a odpowiednia rutyna pielęgnacyjna wcale nie musi być nudna. Dzięki soczyście owocowym peelingom Tutti Frutti Twoje zmysły oszaleją z radości, a skóra doceni bogactwo składników odżywczych i witamin. Stanie się gładka, elastyczna i sprężysta.. Sprawdź nasze topowe połączenia zapachów i wybierz swój ulubiony miks.